22 marca 2023

Zalety mebli na wymiar

kuchnia

Czym charakteryzuje się nowoczesna kuchnia? Przede wszystkim funkcjonalnością. Jednak istotne są także estetyka, jak również  wytrzymałość samych mebli. Przestrzeń kuchenna jest istotnym elementem każdego mieszkania. Jednak co zrobić w sytuacji, gdy znajdują się w niej elementy konstrukcyjne obiektu lub jest niewielkich rozmiarów? Aby zapewnić komfortowe korzystanie z tego pomieszczenia, ważne jest odpowiednie ułożenie mebli. Optymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni przekłada się zarówno na praktyczność kuchni, jak również jej estetykę.

Meble kuchenne na wymiar – dlaczego warto?

Meble na zamówienie w Jaśle to możliwość stworzenia oryginalnej, indywidualnej przestrzeni. Podstawowym etapem prac jest sprawdzenie poszczególnych wymiarów kuchni. Szczególnie ważna jest długość ścian, na których znajdować się będą meble. Należy sprawdzić także, czy w kuchnie nie znajdują się elementy konstrukcyjne, chociażby takie, jak filar, które również można wykorzystać w przyszłej zabudowie. Na podstawie zebranych informacji wykonuje się profesjonalnych projekt, który jest w  stu procentach dostosowany do charakteru danej kuchni. W projekcie uwzględnia się także oczekiwania klientów. Jednakowo pod kątem rodzaju sprzętów RTV, ale również kolorystyki frontów, czy ogólnej funkcjonalności kuchni.

Nowoczesna kuchnia na wymiar

Meble na wymiar w Jaśle pozwalają na uzyskanie przestrzeni praktycznej i estetycznej. Podstawową zaletą indywidualnie realizowanego projektu pełnej zabudowy kuchni jest optymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni. Bardzo modne jest stosowane dwóch rzędów szafek wiszących. Wynika to ze względów praktycznych: po pierwsze górny rząd to przestrzeń, która sprawdza się do przechowywania rzadko używanych rzeczy. Po drugie na szafkach w pełnej zabudowie nie zbiera się kurz na ich zwieńczeniu. Takie rozwiązanie posiada także korzyści estetyczne. Przede wszystkim pozwala na uzyskanie jednolitej powierzchni frontów, co wpływa na elegancję wnętrza.

Kuchnia na wymiar – dopasowana do potrzeb klienta

Meble na wymiar w Jaśle to również dostosowanie ogólnej charakterystyki mebli do potrzeb klientów. Planując kuchnię można w dowolny sposób dostosować ilość szuflad w szafkach, ale także półek. Dzięki temu kuchnia będzie w pełni spersonalizowana. Dużym atutem kuchni na wymiar jest także fakt, iż firma, która wykonuje meble zajmuje się także montażem mebli. Oznacza to, iż klient po złożeniu zamówienia może spodziewać się już gotowej aranżacji w kuchni.

Dodatkowym atutem jest także stosowanie wysokiej jakości elementów wykończeniowych. Podstawowym z nich są cokoły. Te stosuje się przede wszystkim pod szafkami dolnymi. Element ten pozwala na zakrycie przestrzeni pod szafkami, jak również nóżek, na których szafki stoją.

W kuchni na wymiar można także rozplanować zabudowę poszczególnych elementów. Najczęściej dotyczy to piekarnika, zmywarki i kuchenki. Dzięki temu całość jest nie tylko przemyślana, ale poszczególne elementy doskonale komponują się ze sobą, a całość zyskuje na funkcjonalności.

Copyright © All rights reserved.