23 maja 2024

Pompa ciepła – jakie daje korzyści?

pompa ciepła

Coraz częściej zarówno w gospodarstwach domowych, jak i w biurach czy zakładach pracy spotkać się można z pompami ciepła. Ich stale rosnąca popularność wynika z korzyści, które zyskujemy podczas ich użytkowania.

Pompa ciepła to urządzenie, którego działanie opiera się na pobieraniu energii z otoczenia budynku, na którym jest zamontowana i przekształcaniu jej w energię następnie wykorzystywaną do jego ogrzania. Pompa ciepła oprócz zapewnienia komfortowych warunków wnętrz nieruchomości podgrzewa także wodę użytkową, nie ma więc konieczności korzystania z innych urządzeń. W trakcie upałów pompa ciepła schładza pomieszczenie. Dzisiaj skupimy się na kilku podstawowych zaletach tych urządzeń.

Oszczędność pieniędzy

Urządzenie, jakim jest pompa ciepła jest coraz częściej wybieraną opcją zamiast klasycznego ogrzewania olejowego, gazowego czy elektrycznego. Kluczową korzyścią, która powoduje przejście na taki tryb ogrzewania są jego niskie koszty eksploatacji. Według szacunków, za ogrzewanie gazowe domu o powierzchni 200 m2 zapłacimy około 4,5 tys. zł, natomiast w przypadku ogrzewania prądem będzie to już 7 tys. zł. Koszty związane z użytkowaniem pompy ciepła są o wiele niższe – w przypadku wyżej opisanego domu wynoszą one zaledwie 2 tys. zł. Jedynym większym wydatkiem jest sam zakup urządzenia i jego profesjonalny montaż, jednak wydana w tym celu kwota często zwraca się nawet po kilku pierwszych latach korzystania z pompy ciepła.

Wygoda i bezpieczeństwo

Pompy ciepła charakteryzuje bezobsługowość. Jedynym zadaniem użytkownika jest ustawienie pożądanej temperatury powietrza. Działanie pompy jest automatyczne – urządzenie samo dobierze odpowiednie parametry, które zapewnią optymalne działanie pompy. Nowoczesne urządzenia wyposażone są w moduł Wi-Fi, który umożliwia sterowanie pompą poprzez aplikację. Możliwe jest tam także sprawdzenie status urządzenia – niezależnie gdzie się znajdujesz, możesz zapoznać się z bieżącymi ustawieniami pompy. W przeciwieństwie do instalacji gazowych, korzystanie z pompy nie jest obarczone ryzykiem wybuchu. Natomiast w odróżnieniu od ogrzewania paliwowego czy olejowego, nie musisz martwić się o nieoczekiwanie zaczadzenie. Zaletą pomp ciepła, które wpływają na komfort ich użytkowania jest także jej cicha praca.

Wspieranie środowiska naturalnego

Pompa ciepła jest ekologiczną alternatywą dla kotłów zasilanych paliwami stałymi czy olejem. Cechuje się nieszkodliwą dla środowiska pracą – nie emituje do atmosfery szkodliwych związków, dymu czy pyłów. Wykorzystując energię odnawialną ze źródeł takich jak woda, ziemia czy powietrze, pompa ciepła nie przyczynia się do pogłębiania zanieczyszczeń w środowisku naturalnym.

Pompa ciepła – Łódź

Jeżeli chcesz dołączyć do grona zadowolonych użytkowników pomp ciepła, nie zwlekaj! Już dziś zaopatrz się w to wielofunkcyjne urządzenie, aby cieszyć się licznymi korzyściami, które ono oferuje. Montaż pompy ciepła w Łodzi wykonywany jest przez profesjonalną firmę posiadającą wieloletnie doświadczenie w tej branży.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.