23 maja 2024

Odporna odzież robocza – o czym pamiętać przy wyborze?

Odpowiedni ubiór podczas pracy daje nam nie tylko komfort w postaci ciepła, ale również zabezpiecza nas przed potencjalnym zagrożeniem w postaci wypadku. Trzeba pamiętać, że wybór odzieży ochronnej wiąże się z pewnymi założeniami, na które trzeba zwracać uwagę. Jakie są to założenia? Zachęcamy do zapoznania się z naszym tekstem.

Po co stosować odzież ochronną?

Najważniejszymi czynnikami przy stosowaniu odzieży ochronnej jest poprawa wydajności naszej pracy poprzez zabezpieczenie naszych ciał w okresie zimowym, a też redukcja potencjalnych obrażeń przy wypadku. Oczywiście, prawdopodobieństwo wypadku z reguły jest bardzo małe, ale jednak (niestety) zdarzają się. Nie będziemy dociekać tutaj przyczyn, bo są one różne, ale mimo wszystko posiadanie odzieży ochronnej daje nam większe szanse na wyjście bez szwanku z drobnych bądź większych wypadków. 
Warto pamiętać, że odzież ochronna nie ogranicza się tylko do samych ubrań. Pamiętajmy o tym, że odzież ochronna jest różna – w zależności od stanowiska pracy. Jeżeli pracujesz na budowie, to warto, byś posiadał ciepłe ubranie, odpowiednie obuwie, dzięki któremu będziesz mógł poruszać się po różnych powierzchniach i przede wszystkim bezpiecznie stawiać kroki, jak również rękawiczki czy kask. Z kolei gdy pracujesz przy odczynnikach chemicznych, to możesz stosować maski, odpowiednie obuwie oraz odzież. Duża grupa ludzi poprzez zwrot „odzież ochronna” rozumie same ubrania, a jest to nieprawda – zalicza się do niej również maski, kaski, rękawiczki oraz obuwie.

Na co zwracać uwagę przy wyborze odzieży?

Odzież ochronna musi dawać poczucie bezpieczeństwa, ale ważnym czynnikiem jest wygoda. Pamiętaj o tym, żeby korzystać z ubrań, które są dopasowane do Twojej sylwetki, byś posiadał odpowiednie obuwie zgodne z rozmiarem stopy – każdy wybór może mieć duże znaczenie i ma na celu ochronę Twojego zdrowia. Ważnym czynnikiem przy wyborze ubrań jest cyrkulacja powietrza. Dobierając ubrania staraj się je dopasowywać zgodnie z porą roku – latem stawiaj na warianty, dzięki którym Twoja skóra oddycha, co w efekcie sprawi, że nie będziesz narażony na choroby skóry czy odparzenia. Pracując w zakładzie produkcyjnym, nie możesz sobie pozwolić na to, żeby pracować w t-shircie i zwykłych spodniach, ale dobrym rozwiązaniem będą ogrodniczki, które powinny być wyposażone w nakolanniki, a do nich można dokupić odpowiednią koszulę.
Okres zimowy to czas, w którym liczy się ciepło i to, by pracownik nie był narażony na zachorowanie. Ciekawym rozwiązaniem jest korzystanie z odzieży termoaktywnej, którą znajdziesz na www.bhpmaniak.pl. Posiadanie takiej odzieży daje odpowiednią izolację termiczną, a zarazem oddychalność. Przykładem takiego produktu jest ENGELBERT STRAUSS THERMO-STRETCH. Struktura takiego ubrania pozwala na rozciąganie, co sprawia, że można w nim wygodnie wykonywać swoją pracę i co ważne – bluza jest szybkoschnąca i łatwa w zadbaniu.

Jakie najczęściej stosuje się ubrania ochronne?

Najczęściej stosowanymi ubraniami są koszule flanelowe oraz bluzy. Jeżeli chodzi o okres zimowy, to taką koszulę można ubrać pod kurtkę. Jest to materiał zatrzymujący ciepło, a przede wszystkim nie są to wielkie koszty dla pracodawcy.
Kolejnym ubraniem, które widujemy w zakładach pracy czy to magazynach są kombinezony BHP, które chronią pracownika przez różnymi szkodliwymi substancjami, które mogłyby mieć kontakt z ciałem. Dużym plusem jest możliwość dobrania ich zarówno zimą, jak i latem. Zazwyczaj są to produkty, które zostały stworzone z bawełny wraz z domieszką poliestru i są wygodne w noszeniu. Co jednak ważne, kombinezony są bardzo wytrzymałe i są trudne do rozerwania, dzięki specjalnym szwom. Z pewnością ich zaletą są kieszenie, do których można schować różne przedmioty potrzebne do pracy.

Gdzie warto kupować odzież roboczą BHP?

Odzież roboczą BHP możesz kupić w wielu sklepach dedykowanych tego typu ubraniom. Ze swojej strony polecamy Bhpmaniak.pl – znajdziesz tam ubrania robocze Strauss, jak również kurtki typu SOFTSHELL oraz buty, które zarazem są wygodne, jak i buty z system amortyzacji 3D, dodatkowo nieprzepuszczające wody oraz wytrzymałe na uderzenia z energią 200J.
Korzystając z oferty BHP Maniak wyposażysz się, bądź swoich pracowników od stóp do głów. Zazwyczaj przy zakupie ubrań ważnym czynnikiem jest cena, a ta jest w przypadku tego sklepu bardzo dogodna. Jeżeli potrzebujesz kurtki o odpowiedniej jakości, to dobrym wyborem będzie kurtka ENGELBERT STRAUSS WINDBREAKER, która jest wodoodporna, wiatroszczelna i pozwalająca na usuwanie wilgoci dzięki wysokiej jakości materiałowi. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą zarówno firmy, jak i osoby prywatne.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.