21 lutego 2024

Niezbędnik specjalisty od dezynfekcji – co musi zawierać?

dezynfekcja

Jak chronić specjalistyczne placówki medyczne i pomieszczenia szczególnie narażone na rozprzestrzenianie się wirusów? Na rynku działają firmy, które zajmują się profesjonalnie utrzymywaniem pomieszczeń w szpitalach i innych placówkach w sterylnej czystości. Jak chronić specjalistyczne placówki medyczne, firmy i pomieszczenia szczególnie narażone na rozprzestrzenianie się wirusów? W dalszej części artykułu znajdziesz odpowiedź na to pytanie.

Jak utrzymać w czystości pomieszczenia, urządzenia w firmie?

Zapewnienie czystości firmy to obowiązek każdego pracodawcy. Pracownicy nie powinni przebywać w niezdrowym środowisku, niehigieniczne warunki mogą prowadzić do wielu chorób. Dlatego prowadząc własną działalność, trzeba zadbać o regularne sprzątanie wszystkich pomieszczeń. Najlepiej zaopatrzyć się w specjalistyczny sprzęt, który pozwala na szybkie i sprawne sprzątanie. Dzięki nowoczesnej technologii będzie można w prosty sposób utrzymać porządek w swojej firmie, co obniży koszty z wynajmowaniem profesjonalnej firmy sprzątającej.

Przede wszystkim warto zainwestować w dobry odkurzacz oraz specjalny zestaw do sprzątania z kółkami, dzięki czemu wszystkie niezbędne rzeczy można bez problemu przenosić z miejsca na miejsce. Należy bardzo dokładnie przestrzegać przepisów higienicznych zakładów gastronomicznych i producentów żywności. Wszystkie używane środki czyszczące powinny być odpowiednio certyfikowane, aby potwierdzić możliwość kontaktu z żywnością.

Jakie urządzenia do dezynfekcji warto kupić?

Mikrodyfuzja

Jest to nowa, rewolucyjna i niezwykle skuteczna metoda dezynfekcji wszystkich powierzchni i całego powietrza poprzez nasycenie go aktywną mgiełką i środkiem dezynfekującym rozpylanym na mikrocząsteczki (30 mikronów). Urządzenie rozprasza preparat, który nasyca powietrze dzięki cząstkom o średniej średnicy 32 mikronów. Proces ten powoduje, że wszystkie powierzchnie w pobliżu urządzenia zostają nasączone cienką warstwą środka dezynfekującego bez ich zamoczenia i zabrudzenia. Czas zaprogramowany w timerze urządzenia będzie przydatną funkcją, ponieważ dyfuzor może być używany również po godzinach pracy, bez dodatkowej aktywności.

Ozonator do dezynfekcji

Ozon wytwarzany przez generator ozonu to wysoce sterylny tlen. Został odkryty i opisany w 1840 roku. Okazał się jednym z najskuteczniejszych znanych środków dezynfekujących. Zabija około 50 razy więcej drobnoustrojów niż chlor, więc jest używany do oczyszczania wody pitnej, utleniania paliwa rakietowego i dezynfekcji pomieszczeń, zwłaszcza tych, w których bakterie lub wirusy są wysoce niepożądane. Niszczy wszystkie drobnoustroje i hamuje ich rozwój. Dlatego generatory ozonu są szczególnie polecane alergikom. W domu ozonowanie zaleca się nawet dwa razy w miesiącu. Regularne wykonywanie tej procedury może znacznie poprawić jakość życia osobom cierpiącym na alergie.

Dodatkowo ozon może usuwać nieprzyjemne zapachy, w tym tak dokuczliwe jak dym papierosowy. Co ważne, ozon nie maskuje zapachów, ale całkowicie je neutralizuje. Dzięki temu możesz cieszyć się świeżym i zdrowym powietrzem w domu. Na tym zalety tej substancji się nie kończą. Wybierając generator ozonu do użytku domowego, zwróć uwagę na jego wydajność. Koniecznie zobacz ofertę na tej stronie internetowej: https://activtek.pl/urzadzenia-activtek/.

Dozownik do dezynfekcji

Dezynfekcja jest podstawą utrzymania higieny gabinetu lekarskiego, ponieważ chroni nie tylko personel medyczny, ale także pacjentów przed drobnoustrojami chorobotwórczymi. Środki dezynfekujące mogą pozbyć się około 90 procent niebezpiecznych wirusów i bakterii, dlatego tak ważne jest, aby zawsze mieć odpowiednie preparaty pod ręką. To także bezpieczna i skuteczna alternatywa, gdy nie ma szybkiego dostępu do wody i mydła. W zależności od układu pomieszczenia i osobistych potrzeb możesz wybierać pomiędzy dozownikami naściennymi lub sterylizacyjnymi montowanymi na specjalnych stojakach, które można łatwo przenieść w inne miejsce. Jest to także dobry wybór w przypadku urzędów lub innych instytucji publicznych.

 

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.