22 marca 2023

Nalewarka – jaka jest jej funkcja i jak działa?

Prowadzisz własne przedsiębiorstwo lub chcesz je dopiero otworzyć? Chcesz zająć się produkcją płynów, t.j. napojów gazowanych, soków, alkoholu, detergentów, kosmetyków itd.? W takim razie Twoja linia produkcyjna będzie musiała być zaopatrzona w nalewarkę. Czym są takie urządzenia?

Zasadniczo sama nazwa wskazuje czym jest i do czego służą nalewarki. Ich zadaniem jest wypełnienie opakowania cieczą, niezależnie od jej gęstości, lepkości, wagi itd. Każda linia rozlewnicza musi być w nie zaopatrzona. Przed samym zakupem warto się zorientować, cze dany model nalewarki będzie dobrze współgrał z różnymi typami opakowań. Dlaczego?

Załóżmy, że chcesz produkować wodę mineralną. Po czasie jednak możesz stwierdzić, że warto dodać do oferty nowe produkty, dlatego na przykład zaczniesz warzyć piwo. Co jednak, kiedy nalewarka nie będzie mogła obsłużyć podłużnych, szklanych butelek? Jeżeli dysponujesz potężną halą produkcyjną nic nie stoi na przeszkodzie, żeby dokupić nowe urządzenie, ale ten wydatek może być kosztem niepotrzebnym.

Wyróżnia się nalewarki przelewowo-ciśnieniowe, nalewarki podciśnieniowe, nalewarki tłokowe, nalewarki przepływomierzowe oraz nalewarki wagowe. Każda z nich sprawdzi się do różnego rodzaju produktów.

W przypadku nalewania piwa i każdego rodzaju napojów gazowanych dobrze jest zainwestować w nalewarki podciśnieniowe, ponieważ wtedy napój nie będzie się pienił podczas umieszczania go w wybranym pojemniku, nalewarki te charakteryzują się też łatwością przezbrojenia i możliwością obsługi opakowań o nietypowych kształtach.

Warto kupić urządzenie, które cechuje się wysoką wydajnością. Nawet, jeżeli początkowo nie potrzebujesz produkować sporych ilości dóbr, to skąd masz wiedzieć, czy w niedalekiej przyszłości popyt na Twój towar nie stanie się fenomenalnie wysoki? Wtedy będziesz miał do dyspozycji profesjonalne urządzenie, które sprosta nawet wyjątkowo trudnym wymaganiom.

Pamiętaj jednak, że nalewarka jest wyłącznie pojedynczym elementem całej linii produkcyjnej, dlatego jej wybór powinien być również uzależniony od predyspozycji reszty posiadanych przez Ciebie urządzeń.

Copyright © All rights reserved.