15 czerwca 2024

Najlepsze ekspresy do kawy

Dobra kawa to dla wielu z nas wyznacznik udanego dnia. Nic tak nie może nas pobudzić do życia i odpowiednio nastroić, jak samodzielnie zrobiona kawa o poranku. Sposobów na przyrządzenie idealnej kawy jest tak dużo, jak wielu jest smakoszy. W zależności od naszych przyzwyczajeń, preferencji czy potrzeb, kawę przygotowujemy w różny sposób, za pomocą kawiarki, ekspresu przelewowego, zaparzaczki czy innych akcesoriów. Jednak na przestrzeni kilku ostatnich lat coraz większą popularnością cieszą się automatyczne ekspresy, które umożliwiają nam przygotowanie idealnej kawy, która smakiem przypomina te z najlepszych kawiarni. Zakup ekspresu do kawy to poważna inwestycja, którą trzeba należycie przeanalizować, by nasz wybór był jak najbardziej trafiony. Na co zwrócić uwagę, kupując ekspresy do kawy?

Rodzaj ekspresu

Jest kilka obszarów, które warto dokładnie przeanalizować, by nasz zakup ekspresu był możliwie jak najbardziej trafiony. Na co dokładnie powinniśmy zwrócić swoją uwagę? Przede wszystkim podstawą jest wybór odpowiedniego typu ekspresu. Do wyboru, spośród najpopularniejszych mamy ekspres ciśnieniowy oraz ekspres na kapsułki. Wariant z kapsułkami jest zdecydowanie tańszym rozwiązaniem, a mały rozmiar urządzenia pozwala na umiejscowienie go nawet w takiej kuchni, w której liczy się każdy centymetr powierzchni. Do wykonania kawy potrzebna jest wówczas kapsułka, która stanowi relatywnie duży wydatek, szczególnie gdy pijemy dużo napoju. Jeśli jednak chcesz poczuć się jak prawdziwy barista, koniecznie zainwestuj w ekspres ciśnieniowy. Za pomocą tego urządzenia możemy przygotować kilka rodzajów kaw, takich jak espresso, americano oraz caffe late. Tego typu ekspresy często wyposażone są w specjalny młynek, spieniacz do mleka i szereg funkcjonalności umożliwiających dostosowanie mocy i rodzaju kawy do swoich potrzeb.

Ilość napojów, jakie można przygotować

Dla wielu osób różnorodność dostępnych napojów może być czynnikiem decydującym o zakupie konkretnego ekspresu do kawy. Wiele modeli ekspresów jest oferowanych w różnych wariantach. Najbardziej podstawowe maszyny przygotują dla nas 3 do 5 rodzajów kaw, podczas gdy modele najdroższe umożliwiają nam przygotowanie nawet 16 różnych rodzajów napoju. Co więcej, niektóre ekspresy umożliwiają przygotowanie kawy jedynie z kawy ziarnistej, podczas gdy w innych możemy również zastosować kawę mieloną.

Parametry techniczne ekspresu do kawy

Rodzaj ekspresu i różnorodność opcji robienia kawy to nie wszystko, na co powinniśmy zwrócić uwagę. Ważne są też szczegółowe parametry techniczne urządzenia, co pozwoli nam stwierdzić, czy sprzęt jest wysokiej jakości. Najważniejsze to moc ekspresu. Ekspresy o dużej mocy przygotują nam nasz napój bardzo szybko, podczas gdy słabsze urządzenia mogą potrzebować dłuższej chwili na skompletowanie naszego zamówienia. Ważnym parametrem jest również pojemność jednostkowa. Odpowiada ona za ilość kawy, która może być przygotowana za jednym razem. Jeśli często przyjmujemy gości, możemy dodatkowo pomyśleć o urządzeniu wyposażonym w dwie dysze, które umożliwią jednoczesne przygotowanie dwóch kaw.

Dodatkowe akcesoria i funkcjonalności, które warto mieć w ekspresie

Istnieje szereg ciekawych akcesoriów oraz specjalnych funkcji, które umilą nam robienie kawy i dodatkowo usprawnią cały proces. Mowa tu między innymi o spieniaczu i podgrzewaczu mleka, który często jest oferowany w zestawie z ekspresem. Jest to szczególnie istotne, gdy nie wyobrażamy sobie wypić kawy bez mleka. Warto, by pojemnik był stosunkowo łatwy w czyszczeniu (najlepsze są takie, które można włożyć do zmywarki). Oprócz dodatków dla miłośników mleka warto pomyśleć także o tych użytkownikach, którzy nie lubią wykonywać regularnego czyszczenia sprzętów. Większość nowoczesnych ekspresów posiada opcję autoczyszczenia, która zagwarantuje nam doskonałą kondycję ekspresu przed długie lata. Idealny ekspres to taki, który samodzielnie przypomina nam o potrzebie czyszczenia i w dodatku sam to czyszczenie wykona.
Te elementy powinny zapewnić nam odpowiedzi na najważniejsze pytania, które pozwolą nam dokonać najlepszego możliwego wyboru ekspresu do kawy.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.