23 maja 2024

Na co zwracać uwagę przy wyborze kliniki medycyny estetycznej?

medycyna estetyczna

Kobiety kochają swój wygląd, ale lubią również nieco poprawić urodę, kiedy coś im przeszkadza. W takich sytuacjach warto zwrócić się do kliniki medycyny estetycznej, która pomoże w dobraniu idealnego zabiegu.

Jak wybrać najlepszą klinikę medycyny estetycznej?

Przy wyborze dobrej kliniki trzeba kierować się przede wszystkim opiniami innych klientów. Będą one kluczowe, zwłaszcza wtedy, kiedy zależy nam na bardziej inwazyjnych zabiegach. Zwracajmy też uwagę na to, czy osoby wykonujące zabiegi są dyplomowanymi kosmetologiami, czy też lekarzami medycyny estetycznej. Nie każda kosmetyczka może wykonać wszystkie zabiegi. Kosmetolog z odpowiednimi kursami może wykonać np. mezoterapię mikroigłową lub powierzchowny zabieg laserowy za pomocą lasera diodowego. Lekarz z kolei ma uprawnienia do wstrzykiwania kwasu hialuronowego, zakładania nici PDO oraz obsługiwania lasera medycznego. Przed wizytą można poczytać na temat osób, które pracują w danej klinice. Powinny mieć udostępnione wszystkie szkolenia, jakie przeszły. Dyplomy ze szkoleń wiszą często w recepcji kliniki medycyny estetycznej, co może na pewno uspokoić nas, że dany gabinet jest na pewno profesjonalnym miejscem.

Trzeba pamiętać, że profesjonalna klinika medycyny estetycznej zawsze zaprosi nas na dokładne badanie skóry, by wybrać odpowiedni zabieg. Konsultacja trwa około 30 minut i kosztuje od 100 do 150 zł. Jest to konieczne, zwłaszcza w miejscach, gdzie wykonywane są operacje plastyczne. Przed zabiegiem konieczne jest też wykonanie badań krwi, w tym morfologii. Lekarz przeprowadzi wywiad, tak by wykluczyć przeciwwskazania do wykonania zabiegu. Sprawdzona klinika medycyny estetycznej Szczecin lub podobna posiada również salę pooperacyjną, w której pacjent wybudza się po zabiegu. W tym czasie jest monitorowany przez lekarza i pielęgniarkę. Dopiero po całkowitym wybudzeniu może wrócić do domu. Po zabiegu otrzymuje wszystkie ważne wskazówki odnośnie pielęgnacji szwów. Jest też zaproszony na konsultację po zabiegu w celu oceny efektów i sprawdzenia ran pooperacyjnych.

Dobra klinika medycyny estetycznej w Szczecinie – czemu warto ją wybrać?

Dobra klinika medycyny estetycznej w Szczecinie zapewni profesjonalną opiekę, a specjaliści w niej pracujący dobiorą odpowiedni zabieg, który da zadowalające efekty. Otrzymamy dokładne instrukcje, jak przygotować się do zabiegu, co jest wskazane, a co wręcz odradzane, a także po zabiegu możemy skonsultować się z lekarzem w celu sprawdzenia efektów. Profesjonalna klinika medycyny estetycznej zapewni również zabieg uzupełniający, który jest ważny np. w przypadku wypełnienia ust kwasem hialuronowym.

W klinice można poddać się różnym zabiegom, również tym mniej inwazyjnym, takim jak depilacja laserowa, makijaż permanentny, korekta nosa za pomocą kwasu hialuronowego lub założenie nici PDO. Wszystkie zabiegi odbywają się w takich miejscach w miłej i profesjonalnej atmosferze, by każdy klient czuł się bezpiecznie i pewnie podczas wykonywania zabiegu.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.