23 maja 2024

Jak pozbyć się owadów z domu?

owady

Czy zdarzyło Ci się zostawiać jedzenie na stole kuchennym lub okruszek chleba na podłodzie i po kilku godzinach w kolejce pojawiała się kolonia mrówek? To normalne, że tak się dzieje i staje się to prawdziwym koszmarem. W poszukiwaniu pożywienia bezszelestnie pojawiają się nie tylko mrówki, ale także inne owady, takie jak karaluchy, muchy, ćmy itp. Istnieje wiele odmian szkodników, a pozbycie się ich jest najidealniejszym rozwiązaniem, gdyż owady te jako szkodniki są niezwykle dokuczliwe, mogą przenosić choroby i są niehigieniczne. Ten interesujący artykuł dostarcza ważnych wskazówek, jak pozbyć się owadów z domu.

Higiena gospodarstwa domowego

Jako pierwsza rada i sposób na owady w domu, higiena gospodarstwa domowego jest pierwszym ważnym aspektem, który należy wziąć pod uwagę, aby uniknąć nieprzyjemnej niespodzianki, jaką jest zobaczenie licznych karaluchów buszujących po ścianach w nocy, gdy włączysz światło, zwykle w obszarach kuchennych, gdzie zwykle zbierają się w poszukiwaniu szczątków organicznych. Mrówki, mole i karaluchy uwielbiają z tego powodu kuchnię. Regularne czyszczenie obszarów przechowywania żywności, takich jak półki, szafki, szuflady itp. zapewnia, że obszar jest czysty od resztek żywności i nie będzie kusić owadów.

Ważne, aby znaleźć miejsce pochodzenia owadów

Druga rada dotyczy znalezienia miejsca, gdzie owady wchodzą do domu. Jeśli problem dotyczy mrówek, podążaj za nimi, aż znajdziesz punkt wyjścia. Tam znajduje się legowisko i to prawdopodobnie stamtąd pochodzą mrówki lub inne owady. Po zaklejeniu otworu można sprawdzić, czy w tym miejscu przez najbliższe kilka dni nie pojawią się kolejne szkodniki.

Sztuczki, które możesz zastosować w domu

Zanim uciekniesz się do chemicznych lub naturalnych środków przeciwko owadom, małe domowe sztuczki mogą zapobiec przybyciu niechcianych gości. Najskuteczniejszym i naturalnym rozwiązaniem są na przykład moskitiery na oknach, ale one również wymagają fachowca do prawidłowego montażu. Ćmy czy motyle uwielbiają schronić się w kuchniach, podjadać zboża, makarony i mąkę. Hermetycznie zamknięte pojemniki są właściwym rozwiązaniem zarówno dla lepszego przechowywania żywności, jak i dla zapobiegania powstawaniu jaj.

Ocet, wodorowęglan sody lub cytryna

Owady w domu jak się pozbyć? Ocet, soda oczyszczona i cytryna są niezastąpione wśród substancji, które można stosować w domu przeciwko insektom. Ocet służy do dokładnego czyszczenia mebli, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz oraz wszystkich powierzchni w domu. Łagodny zapach octu pomaga zapobiegać przedostawaniu się much do domu.

Soda oczyszczona jest doskonała do trzymania komarów z dala od wnętrza. Umieszczając niewielką ilość sody w pojemniku na stole na lub pocierając ją o skórę, pełni taką samą funkcję jak citronella. Dodaje jej do ziemi w doniczkach sprawi, że karaluchy czy mrówki będą się trzymać z daleka.

Sok z cytryny jest dla mrówek silnym kwasem. Te trzy substancje: ocet, soda oczyszczona i cytryna (po zmieszaniu ze sobą) stają się naturalnym środkiem owadobójczym.

Przyprawy i zioła

Przyprawy, oprócz tego, że są aromatyczne i nadają potrawom  smak, są bardzo przydatne w eliminowaniu owadów. Mrówki nie znoszą zapachu goździków, papryki, czarnego pieprzu, cynamonu itp. Wystarczy umieścić je przy ścianie lub przed mrowiskiem, aby je wyeliminować.

Zioła są dobrymi sprzymierzeńcami w walce z komarami i mrówkami. Wystarczy umieścić w oknach domu nasiona rozmarynu, bazylii, tymianku, mięty i lawendy, aby wyeliminować muchy. Kwiaty lawendy odstraszą mole, muchy, pchły i komary.

Chemiczne pułapki i repelenty

Lep na owady nie posiada szkodliwych substancji i może być umieszczony w różnych miejscach w domu. Lepy na owady są bardzo cennym narzędziem w walce ze szkodnikami. Prawie wszystkie modele wykorzystują chemiczne atraktanty (feromony).

Jeśli chodzi o repelenty, Istnieje kilka ich rodzajów na rynku, warto zapoznać się z instrukcją obsługi przed ich użyciem, a przede wszystkim trzymać dzieci i zwierzęta domowe z daleka, ponieważ substancje chemiczne w nich zawarte mogą być bardzo szkodliwe.

Wybielacz

Chociaż wybielacz ma bardzo silny zapach, nadaje się do pokrycia wszystkich otworów na mrówki. Pocieranie szmatą o ścianę i podłogę pozwoli na to, aby żadne owady nie weszły do domu i aby dom był czysty, i zdezynfekowany.

 

 

 

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.