14 kwietnia 2024

Jak dobrać rozmiar obrączek ślubnych?

Ślub to wielkie wydarzenie w życiu. Młoda para stara się wtedy dobrać wszystkie elementy w taki sposób, aby ten dzień był wyjątkowo piękny i zapadający w pamięć. Należy przede wszystkim wtedy zwrócić uwagę na detale, szczególnie takie, które bezpośrednio wiążą się z resztą życia – obrączkami. Są jednym z najważniejszych elementów w tym wyjątkowym dniu. Jak jednak dobrać rozmiar obrączek ślubnych? W jaki sposób przygotować się do ich mierzenia? Wydawać by się mogło, że jest to sprawa błaha, ale jak pokazują różnego rodzaju przypadki – obrączki ślubne nie zawsze dopasowane są zgodnie z rozmiarem. Jak więc dobrze dobrać rozmiar obrączki?

Dopasowane obrączki ślubne

Wielu osobom może wydawać to się dziwne, ale przykładowo rano obrączki ślubnej nie może włożyć na palec wiele osób. Z kolei wieczorem jest ona jeszcze za luźna i całkiem możliwe, że zaraz z tego palca spadnie. Czy takie rzeczy są możliwe? Czy o godzinie 9 rano obrączka może się wydawać za mała, a po kilku godzinach już może być za duża? Tak, jak najbardziej. Wszystko przez to, że organizm człowieka reaguje na wszystko – nawet na warunki pogodowe i stres. Wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy, że palce mogą im puchnąć i nie zawsze będzie ona im idealnie leżała na palcu. Do tego dochodzi w przypadku kobiet cykl menstruacyjny, który również wpływa na wielkość palca. O takich rzeczach należy pamiętać, chcąc zamówić dopasowane obrączki ślubne. W takim razie jak dobrze dobrać rozmiar obrączki?

Zanim kupimy obrączki ślubne

Jeżeli chodzi o kobiety, istnieje przekonanie, że obrączki ślubne powinno dopasować się na wzór pierścionka zaręczynowego. Wystarczy taki pierścionek oddać do jubilera i na tej podstawie dokona on odpowiednich pomiarów. Jest to błędne twierdzenie, którego powielanie trzeba unikać. Jeżeli tylko istnieje taka możliwość, to rozmiar konkretnej obrączki powinien zostać dopasowany bezpośrednio przez osobę, która na co dzień zajmuje się wykonaniem takich pomiarów. Osobista wizyta w salonie jubilerskim to bardzo ważna sprawa – nawet, jeżeli obrączki ślubne będą zamawiane przez internet. Przy czym nigdy nie można prosić na wstępie o wymierzenie rozmiaru palca. Należy od razu uściślić, o co dokładnie chodzi – czy mają to być obrączki? Czy też pierścionek zaręczynowy? A może męski sygnet na palec? Bez znajomości finalnego produktu nigdy nie uda się dopasować odpowiedniego rozmiaru, dlatego należy o tym pamiętać. W tych kwestiach zawsze warto umówić się na indywidualne spotkanie z konsultantem od obrączek ślubnych, który udzieli odpowiednich informacji, m.in. odnośnie do rozmiaru, jak również typu obrączek.

Co należy wiedzieć o obrączkach ślubnych?

Jak dobrze dobrać rozmiar obrączki? Uwzględniając kilka ważnych czynników, a wśród nich jest chociażby ręka, na której ta obrączka będzie noszona. Przyjmuje się, że w Polsce taki symbol miłości i małżeństwa znajduje się na ręce prawej. Jednak w zdecydowanej większości krajów, jeżeli dobrze się przypatrzymy, to obrączki znajdują się na lewej dłoni. To dana osoba i wpływ kultur decydują o tym, gdzie taka obrączka będzie umieszczona. Obrączki ślubne noszone na ręce dominującej zużywają się szybciej niż na drugiej ręce. Obrączki znajdujące się na lewej ręce u osób, które są na co dzień praworęczne, zużywają się znacznie wolniej.

Pamiętajmy o tym, że rozmiar obrączek ślubnych należy dobrać odpowiednio wcześniej. Przyjmuje się, że ich poszukiwanie warto rozpocząć przynajmniej na pół roku przed samą uroczystością. Nigdy nie można zostawiać tego na ostatnią chwilę, ponieważ stres związany z ich poszukiwaniem może niekorzystnie wpłynąć na dobór rodzaju pierścionka. Poza tym obrączki nigdy nie można mierzyć jednego dnia. Poszukiwania warto rozłożyć sobie na kilka dni. Ciągłe zakładanie i zdejmowanie biżuterii ślubnej może podrażnić skórę, znajdującą się na palcu, co może doprowadzić do napuchnięcia. Takie poszukiwania symbolu wiecznej miłości warto rozłożyć na kilka dni. Można to robić raz w tygodniu, dzięki czemu palce zawsze zdążą się zregenerować. Dzięki temu uda się w prawidłowy sposób dobrać rozmiar obrączki ślubnej, zarówno w przypadku pań, jak i panów.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.