1 czerwca 2023

Gdzie wybrać się na ferie zimowe?

narciarstwo

Styczeń i luty to miesiące, w których dzieci i młodzież z całej Polski rozpoczynają zimowe ferie. Ten okres stanowi doskonałą okazję ku temu, aby spędzić czas rodzinnie, z dala od zgiełku miasta i codziennych obowiązków. Na Podhalu, w Białce Tatrzańskiej mieści się jeden z najlepszych obiektów do spędzenia zimowych ferii – Termy Bania Hotel, gdzie w jednym miejscu znajdziemy świetny nocleg połączony z basenami termalnymi i położony bezpośrednio przy stoku narciarskim.

Termy Bania Hotel – wyjątkowe noclegi w polskich górach

 

Hotel Bania to obszerny, luksusowy obiekt noclegowy, zaprojektowany w stylu góralskim. Przyjeżdżając tu, od razu można poczuć niesamowity klimat naszego Podhala. Bryła budynku została urządzona w przemyślany sposób tak, aby goście czuli się swobodnie i nie wpadali co krok na inne osoby rezydujące w Hotelu Bania. Pokoje w obiekcie są niezwykle estetycznie urządzone, bardzo schludne, a ich styl także nawiązuje do podhalańskiego folkloru. Jeśli wybieramy się na ferie z małymi dziećmi, warto zapytać w recepcji o akcesoria, które ułatwią nam pobyt z maluszkiem.  Hotel w górach posiada także kilka restauracji, w których goście mają możliwość skorzystać ze smacznego i urozmaiconego menu, które trafi w gusta każdego. Oczywiście można zjeść prawdziwe, sycące góralskie specjały, ale jest też opcją wyboru lżejszych, dietetycznych posiłków. Termy Bania Hotel posiada także bogatą ofertę rozrywkową dla dzieci, wewnątrz kompleksu znajduje się świetny plac zabaw oraz sala zabaw dla najmłodszych.

Termy Bania – zabawa i odpoczynek dla całej rodziny

 

Mówiąc o fantastycznych miejscach na spędzenie ferii zimowych, nie można pominąć możliwości zabawy i relaksu w wodzie. Bo to właśnie Termy Bania są jedną z najsłynniejszych atrakcji Białki Tatrzańskiej. Jedni przyjeżdżają to na dłuższe pobyty połączone z noclegiem w klimatycznym hotelu, inni wstępują po drodze z Zakopanego, aby po całodziennych wędrówkach w Tatrach odwiedzić odprężające termy w górach. Termy Bania to zespół termalnych basenów rekreacyjnych zadaszonych i pod gołym niebem, w których woda osiąga temperaturę w granicach 34 – 38°C. Woda pochodzi ze źródeł geotermalnych, wydobywanych z głębi ziemi i jest bogata w substancje takie jak siarczki, wapń, potas czy krzemionkę.

Ogrzewana naturalną energią naszej planety woda sprawia, że kąpiele w Termach Bania mają korzystny wpływ dla naszego zdrowia i dobrego samopoczucia. Pobyt w basenach, zasilanych geotermalną wodą to źródło relaksu, ukojenie układu nerwowego i zmniejszenie poziomu stresu. Dodatkowo zawarte w podhalańskich wodach minerały mają dobroczynny wpływ na kondycję naszej skóry, wspomagają odchudzanie, a także wspierają regulację ciśnienia tętniczego krwi i mają zbawienny wpływ na układ pokarmowy, wspomagając procesy metaboliczne.

 

Termy w górach to także wyjątkowe saunarium, w którym można skorzystać z dobrodziejstw takich jak sauna fińska, ruska bania, sauna stara góralska, sauna parowa czy też grota kamienna solna. Odprężający i wyciszający pobyt w saunie będzie doskonałym dopełnieniem dnia spędzonego na wodnym szaleństwie w basenach termalnych. Wybór saun jest ogromny i spodoba się także osobom, które będą miały ochotę na regenerację mięśni po intensywnym treningu na nartach zjazdowych czy desce snowboardowej na pobliskim stoku.

Białe szaleństwo w Białce Tatrzańskiej

 

Doskonale przygotowany stok narciarski w bliskim sąsiedztwie luksusowego, góralskiego hotelu i jednego z najlepszych kompleksów geotermalnych w południowej części naszego kraju to niewątpliwie kolejny argument, aby zimowe ferie spędzić właśnie w Białce Tatrzańskiej. Miłośnicy białego szaleństwa z pewnością docenią fakt, że Termy Bania Hotel jest położony praktycznie na stoku narciarskim. Doskonale przygotowane trasy są tak blisko, że nawet osoby rozpoczynające przygodę z zimowymi nartami nie będą w stanie oprzeć się, aby z nich nie skorzystać.

Niezwykle komfortowe jest to, że wynajmując hotel w górach bezpośrednio przy Termach Bania, można nie tylko obserwować przez okno narciarzy szusujących po stoku, ale także w każdej chwili przygotować strój i buty i przyłączyć się do białego szaleństwa. Zatem na pytanie, gdzie spędzić ferie zimowe jedna z najlepszych odpowiedzi brzmi – w polskich górach, w Hotelu i Termach Bania z widokiem z zaśnieżone szczyty Tatr!  

Copyright © All rights reserved.