14 kwietnia 2024

Dlaczego warto zatrudnić pośrednika nieruchomości?

agent nieruchomości

Planując zakup lub sprzedaż nieruchomości, jedną dostępnych możliwości jest zatrudnienie pośrednika. Wiąże się to jednak z pewnym wydatkiem, zatem czy warto zatrudnić pośrednika nieruchomości?

Czy warto zatrudnić pośrednika do sprzedaży nieruchomości?

Pośrednik nieruchomości jest szczególnie pomocny na wysoce kompetytywnym rynku, takim jak Warszawa, Kraków czy inne duże miasta w Polsce. Sprzedając nieruchomość na wsi lub w mniejszym mieście prościej jest trafić do swojego przyszłego kupca niż ma to miejsce w Krakowie. Rynek nieruchomości w dużych miastach zalany jest ogromną ilością podobnych ofert wystawianych przez prywatnych sprzedawców. Planując sprzedaż domu lub mieszkania, biuro nieruchomości warto rozważyć by oszczędzić czas na rozmowach z potencjalnymi kupującymi, nie martwić się o prezentację, a także uniknąć sytuacji, w której przez niewiedzę nieruchomość zostanie sprzedana za zbyt niską cenę. Pośrednik zarabia, tylko jeśli uda mu się sprzedać nieruchomość za cenę, której widełki ustala właściwy sprzedawca, wynagrodzenie dla osoby pomagającej zbyć nieruchomość z reguły wylicza się procentowo od ceny ostatecznej sprzedaży, co za tym idzie, pośrednikom zależy na jak najszybszej finalizacji transakcji za jak najlepszą dla klienta cenę. Biura pośrednictwa, coraz częściej oferują również gwarancję sprzedaży, obiecując klientom sprzedaż ich nieruchomości w określonym terminie. Decydując się na udział pośrednika w procesie sprzedaży, unikamy problemów natury prawnej, gdyż tymi zajmuje się biuro bądź sam pośrednik.

Czy warto zatrudnić pośrednika do kupna nieruchomości?

Kupując nieruchomość udanie się do pośrednika, również jest opcją wartą uwagi. Pośrednik nieruchomości w Krakowie może zaoferować swoim klientom szereg lokali mieszkalnych, które posiada w swoim portfolio, a także poprowadzić ewentualne rozmowy z właścicielami nieruchomości, którzy ogłaszają się na popularnych portalach internetowych. Warto zaznaczyć jednak, że pośrednicy, których biura spotkać można na krakowskich ulicach, najchętniej będą oferować mieszkania klientów, którzy postanowili z ich pomocą sprzedać swoje nieruchomości. Decydując się na zakup nieruchomości z pomocą specjalisty, trzeba być przygotowanym na dodatkowy wydatek w postaci wynagrodzenia dla pośrednika, to w przypadku kupna, najczęściej występuje w formie stałej stawki lub procentu od budżetu, który klient zdecydował się przeznaczyć na zakup lokalu, nie korzysta się ze sposobu znanego z transakcji sprzedaży, czyli procentu od ceny sprzedaży, by celem pośrednika było zapewnienie najlepszej ceny zakupu. Obniżyć stawkę konieczną do zapłacenia agentowi można decydując się na zakup nieruchomości od jednego z jego klientów i od sprzedaży których to otrzyma on prowizję. Pomoc pośrednika w przypadku kupna pozwoli również uniknąć perypetii prawnych, a desygnowany do transakcji agent zadba o wszystkie formalności związane ze zmianą właściciela nieruchomości.

Branża pośrednictwa nieruchomości w Krakowie ciągle rośnie, coraz więcej osób decyduje się korzystać z usług pośredników, dzięki którym oszczędzają czas, który bez ich pomocy byłby spędzany na rozmowy z potencjalnymi kontrahentami bez żadnej gwarancji domknięcia transakcji. Pośrednicy zadbają również o umowy i pozostałe ewentualne problemy prawne, a to pozwala spać spokojnie każdej stronie przedsięwzięcia.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.