15 czerwca 2024

Czym się zajmuje i ile zarabia agent nieruchomości?

agent nieruchomości

Agent nieruchomości to dla wielu osób zawód, który kojarzy się ze swego rodzaju prestiżem. Praca pośrednika nieruchomości to bez wątpienia praca dla osób, które lubią pracować z klientem, rozumieją jego potrzeby, a do tego są odpowiedzialni i sumienni.

Jakie zadania realizuje agent nieruchomości?

Głównym celem pośrednika jest skojarzenie stron transakcji sprzedaży, kupnie czy wynajmie danej nieruchomości, tak aby cały proces przebiegł bezproblemowo. Jednak przed podpisaniem finalnej umowy, pośrednik ma na prawdę dużo obowiązków, które musi wykonać. Jakie zadania czekają na agenta nieruchomości w jego codziennej pracy. Wbrew pozorom nie polega tylko na szybkim i łatwym sprzedaniu nie swojego mieszkania, a nieruchomości same nie trafiają w ręce pośrednika. Oczywiście, po latach sumiennej pracy zdarzają się polecenia, ale w dużej części przypadków to pośrednik sam musi pozyskać nieruchomość.

Z pozoru nie jest to takie proste, część właścicieli chce samodzielnie, bez pomocy biura nieruchomości, sprzedać swoje mieszkanie, dom czy działkę. Agent musi więc już na etapie rozmowy telefonicznej tak ją poprowadzić, aby zachęcić klienta do spotkania. Nie jest to łatwe zadanie i zdarza się, że kilkanaście telefonów nie skutkuje żadnym spotkaniem. Agent nieruchomości musi, po udanym pozysku, odpowiednio przygotować ofertę, tak aby była atrakcyjna dla potencjalnych kupujących, wycenić wartość nieruchomości, zadbać o profesjonalne zdjęcia, a następnie wypromować ją na portalach. Jednak głównym zadaniem, które stanowi dużą część pracy, jest prezentacja oferty. Może to być zarówno jedno spotkanie, na którym klient od razu wyrazi chęć zakupu nieruchomości, ale również wiele spotkań.

Pośrednik jest również po to, aby zadbać o kwestie formalne transakcji. Jeśli już skojarzy strony, które wyrażą chęć zawarcia umowy, agent ma kilka zadań. Po pierwsze, ważnym elementem jest zadbanie o to, aby przygotować wszystkie dokumenty, które są niezbędne do zawarcia umowy przed notariuszem. Jest to duże udogodnienie dla osoby sprzedającej, bo za pomocą pełnomocnictwa pośrednik może przejąć na siebie uzyskiwanie dokumentów ze wspólnot czy urzędów. Kompleksowa obsługa wiąże się również z tym, że agent tworzy umowę rezerwacyjną czy przedwstępną, a także towarzyszy stronom przy podpisaniu umowy notarialnej.

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości agent powinien wytłumaczyć treść umowy. Na podpisaniu umowy rola agenta się nie kończy. Jest on również obecny przy przekazaniu lokalu, spisuje pomiary wszystkich liczników, tym samym dbając o to, żeby cała transakcja zakończyła się pomyślnie. Interesuje Cię dobry agent nieruchomości – Wrocław jest miejscem, w którym masz nieruchomość? Powierz jej sprzedaż lub wynajem profesjonaliście.

Ile zarabia agent?

Ciężko jest jednoznacznie określić, jakie są zarobki agenta. Zależy to od wielu czynników, m.in. od wysokości prowizji ustalonej z klientem, wartości nieruchomości czy procentu, jaki agent musi oddać firmie, którą reprezentuje. Można powiedzieć, że agenci potrafią zarobić od kilkuset do nawet kilkunastu tysięcy złotych. Dużo również zależy od zaangażowania, jakie agent wkłada w pracę.

Chcesz podjąć współpracę przy sprzedaży lub wynajmie swojej nieruchomości? Agent nieruchomości Wrocław pomoże Ci uzyskać najlepszą cenę i zapewnić bezpieczną, kompleksową obsługę.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.