14 kwietnia 2024

Biologia totalna – co to jest?

biologia

Totalna biologia, czyli recall healing jest koncepcją zakładającą, że źródło każdej choroby leży w psychice. Główne założenia totalnej biologii, głoszą, że gdy umysł nie potrafi sobie poradzić z długotrwałymi, nasilonymi i trudnymi emocjami, zaczynamy chorować. Objawy można wówczas zaobserwować w ciele. Jak mówi teoria totalnej biologii w kwestii nowotworów – nowotwory są skutkiem ubocznym traum doświadczonych w dzieciństwie, braku miłości lub rodzinnych konfliktów. Co to jest biologia totalna i jakie jeszcze głosi teorie? Odpowiadamy w poniższym artykule!

Biologia totalna – terapie

Jak zakłada koncepcja totalnej biologii która – źródłem wszelkich dolegliwości zarówno fizycznych, psychicznych, jak i życiowych problemów są podświadome konflikty emocjonalne. Właśnie tam biologia totalna szuka rozwiązań w leczeniu. Na czym polega terapia w totalnej biologii? Jak głoszą zwolennicy tej metody, najlepszym lekarstwem nabranie świadomości i przepracowanie swoich cierpień poprzez zwierzanie się. Profilaktyka natomiast obejmuje… unikanie stresu i trudnych emocji.

Co to jest totalna biologia? Obecnie jesteśmy świadomi, że nowoczesny model człowieka jest zupełnie czymś innym, niż osobnik walczący jedynie o przetrwanie. Jesteśmy już na innym etapie i wiemy, jak istotne jest asertywne i serdeczne podejście do świata. Taką postawę głosi np. https://ewadawidziak.pl/. Na stronie Pani Ewy możemy znaleźć więcej informacji na temat totalnej biologii.

Inne informacje głoszą, że 70% chorób doświadczanych przez nas na poziomie fizycznym, ma swoje źródło w przestrzeni energetycznej. Totalna biologia uważa, że wszystko jest wibracją: nasze ciało, krzesło czy rośliny. Ta wibracja występuje w różnej postaci i wszystko się ze sobą łączy, wzajemnie na siebie oddziałując. Jeśli więc dana osoba dysponuje odpowiednią mocą, wówczas wyżej wibruje. Ma przez to kontrolę nad kształtowaniem swoich losów i całego życia.

Biologia totalna – co to jest i co wchodzi w jej skład?

Totalna biologia skupia się na zapobieganiu przyczyn chorób, wskazując na behawior. Od strony energetycznej jest to równie ważny aspekt, jak dbałość o dobrą kondycję ciała na poziomie fizycznym. Oczywiście zgodnie z założeniami totalnej biologii, które z naukowego punktu widzenia i aktualnej wiedzy, są co najmniej kontrowersyjne. Totalna biologia głosi, że człowiek z reguły nie jest świadomy tych kwestii. Na ten moment znane i stosowane metody totalnej biologii uwrażliwiają na wewnętrzne stany emocjonalne i na ich wpływ na zdrowie. Jest to poniekąd słuszne, ponieważ nieradzenie sobie z trudnymi emocjami i nieustanny stres na pewno nie dodają nam zdrowia. 

Totalna biologia i podstawowe jej założenia

Nie bez powodu totalna biologia jest uważana powszechnie za pseudonaukę. Tym bardziej że nie ma żadnych rzetelnych informacji, czy badań na temat skuteczności tych terapii. Na pewno jednak oddziałuje na podświadomość, która jak wiadomo, ma ogromną moc. Wyznawcy tych teorii głoszą, że człowiek posiada 12 ciał, w tym z 8 energetycznych, a pierwsze stanowi ciało fizyczne. Do pierwszych 8 dysponujemy nieograniczonym dostępem – wpływają podobno na nas i na to, jakimi jesteśmy ludźmi. Każde z nich posiada swoje DNA w formie zapisu „procedur”. Określa to podobno nasze nawyki i przyzwyczajenia. Wszystkie te ciała funkcjonują jednocześnie i wpływają na siebie wzajemnie. Jeśli któreś z nich nie funkcjonuje tak, jak powinno, oddziałuje to  na pozostałe ciała. W największym uproszczeniu może w końcu przełożyć się na widoczne objawy w postaci stanów chorobowych. Totalna biologia jest więc dwunastowymiarowy portal, a nie tylko jednowymiarowym ciałem fizycznym i jego emocjami.

Jak wygląda uzdrawianie w totalnej biologii?

Patrząc ogólnie, totalna biologia może mieć pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Jednak dbając o siebie i swoje samopoczucie nie zapominajmy o konwencjonalnych metodach, szczególnie gdy jest taka wyraźna potrzeba. Z poważnymi chorobami nie ma żartów i niestety tutaj nie pomogą magiczne terapie. Oczywiście, pozytywne podejście do ludzi, świata i emocji jest szalenie ważne dla naszego samopoczucia, ale nie zastąpi to wizyt u konwencjonalnych specjalistów, szczególnie jeśli mamy do czynienia z przewlekłymi chorobami czy zagrożeniem życia. 

 

 

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.