23 maja 2022

Reprodukcje znanych obrazów – jak eksponować sztukę w pomieszczeniu?

Malarstwo, jak również inne formy sztuki, towarzyszą ludziom od setek lat. W dalszym ciągu wystrój, w którym uwzględniono obraz lub jego reprodukcję, sprawia, iż dana przestrzeń zyskuje na wizualnej estetyce. Dodatkowo wiele mówi o właścicielach mieszkania. Osoby, które pałają szczególnym uczuciem do malarstwa, mogą obecnie wykorzystać reprodukcje obrazów znanych malarzy, które wykonywane są w wysokiej jakości druku. Przy okazji tego rodzaju elementów, warto zadbać o ich odpowiednią ekspozycję.

Reprodukcje obrazów na ścianę – jakie wybrać?

Jeśli chodzi o wybór samego motywu, z jednej oczywiście musi to być reprodukcja, która wkomponowuje się w gusta kupującego. Istotne jest jednak uwzględnienie samego wystroju pomieszczeń. Jeśli ktoś rozważa udekorowanie tego typu element przestrzeń industrialną, mało prawdopodobne jest, aby klasyczny obraz w stylu barokowym czy renesansowym wpasował się w minimalistyczny wystrój. W tego typu przestrzeniach także nowoczesne abstrakcje mogą stanowić zbyt duży kontrast. Sporo zależy od konkretnego nurtu, w którym są utrzymane. W mieszkaniach typu loft wykorzystuje się materiały, takie jak stal, beton, drewno, które są widoczne, stanowiąc również surowy element wystroju. Dlatego  reprodukcje obrazów nowoczesnych utrzymane w stylu minimalistycznym czy w duchu suprematyzmu będą doskonałym wyborem.

Można także rozważyć zakup reprodukcji w stylu popart lub kubistycznym. Dobrze sprawdzą się te, utrzymane w monochromatycznej kolorystyce. W przypadku wnętrza nowoczesnego, które nie stanowi przestrzeni minimalistycznej, w dalszym ciągu jednak zastosowane są naturalne materiały i pewna surowość formy, warto skupić się przede wszystkim na obrazach abstrakcyjnych. Wielobarwne i wieloformatowe kompozycje będą doskonałym uzupełnieniem pomieszczenia. Do wnętrz, gdzie wykorzystano miękkie, pastelowe kolory, tak samo przy okazji ścian, jak również mebli, można rozważyć kupno obrazów impresyjnych, w których niejednokrotnie kolorystyka jest bardzo delikatna. Świetnym przykładem tego typu malarstwa są Nenufary, spod pędzla Moneta, które wydają się być niemal abstrakcyjnym odzwierciedleniem natury. Jeśli chodzi o reprodukcje obrazów na ścianę w ramach, także sama decyzja dotycząca tego, z jakiego materiału wykonane będzie właśnie obramowanie, jest istotna ze względów kompozycyjnych. Tak samo jak w przypadku minimalistycznego malarstwa, które przeznaczone jest do wnętrz industrialnych, tak doskonałym uzupełnieniem będzie stalowa, delikatna antyrama. Dobrze, jeśli będzie utrzymana w kolorystyce czarnej, stalowej lub, jeśli jest taka możliwość – miedzianej. Drewniane ramy sprawdzą się w dużej mierze we wnętrzach klasycznych, do których pasują reprodukcje obrazów historycznych.

Plakaty reprodukcyjne obrazów – dlaczego warto?

 

Jeśli chodzi o sam materiał, na którym wykonana będzie reprodukcja, świetnie sprawdzają się plakaty. Wynika to z faktu, iż z łatwością mogą zostać umieszczone w antyramie. Ułatwia to ich ekspozycję, jak również samo zawieszenie. Dodatkowo, w przypadku gdy aktualne zawieszona reprodukcja już nieco się znudzi, szybko można zastąpić ją nowym elementem. Z uwagi na wysoką jakość wydruków, a jednocześnie widoczną na pierwszy rzut oka różnicę pomiędzy malarstwem a plakatem, zatem nikt nie posądzi właściciela o posiadanie falsyfikatów, a uzna go za miłośnika sztuki.  Są one również bardzo łatwe w przechowywaniu. Do tego celu wystarczy tuba, w której umieszczona zostaje, zwinięta reprodukcja. Pozwala to na uniknięcie jego uszkodzenia.

Reprodukcje obrazów w ramach – gdzie umieścić?

Sporo zależy od tego, jaki efekt docelowy chcesz uzyskać. Jednak najczęściej, tak samo obrazy, jak również reprodukcje, zajmują miejsce reprezentatywne i dobrze widoczne. Sprawdzają się jako element dekoracyjny dużych powierzchni. Najczęściej miejscem, w którym wieszane są reprodukcje, jest salon. Wybór należy uzależnić od wymiarów. Trzeba także zadbać, aby jego część nie była zakryta przez inne elementy, jak meble czy kwiaty, co zaburzy odbiór estetyczny reprodukcji. Wysokiej jakości obrazy oraz plakaty odnaleźć można na stronie obrazyfoto.eu.

Copyright © All rights reserved.